Základní škola Luštěnice

Základní škola Luštěnice je úplná škola s devíti postupnými ročníky. Kapacita školy umožňuje vzdělávat 300 žáků.

Divadlo

09.01.2023

V úterý 7.2. naši školu navštíví Divadélko pro školy z Hradce Králové.

Pro děti 1. stupně bude od 8 h do 9.15 h připraveno představení Bajky pana Ezopa aneb Dávná moudra věčně platná - děti se mohou těšit na kombinované loutkoherecké představení na motivy několika známých bajek. V úvodu bude nejprve představena postava antického mudrce Ezopa, který pak s pomocí loutek vypráví své příběhy, odlehčenou humornou formou, přitažlivou i pro nejmenší diváky. S využitím prvků interaktivního divadla Ezop komunikuje s publikem, posouvá děj k pointě a nechybí ani typické ponaučení na závěr každé bajky.

Pro žáky 2. stupně bude od 9.30 h do 10.30 h připraveno představení Don Quijote a Ti druzí aneb Zlatý věk španělské literatury - je to další ze série netradičních výchovně vzdělávacích pořadů. Tentokráte je zaměřený na období pozdní renesance  a baroka, kdy Španělsko zažívalo největší kulturní rozmach ve svých dějinách. Pásmo obsahuje prvky ze čtyř dodnes uváděných her, interpretovaných s důrazem na zachování typických prvků španělského dramatu a komedie, doplněné odborným výkladem o autorech či historických souvislostech.