Psychologické poradenství

Rozšiřujeme nabídku školního poradenského centra  o bezplatné psychologické poradenství pro žáky naší školy.

Hlavním cílem psychologického poradenství je

• Poskytovat poradenské konzultace žákům. Účast na konzultacích může být v rámci školy doporučena, je však dobrovolná.
  • Poskytnout pomoc v psychicky náročných životních okamžicích (krizová intervence) formou osobní konzultace nebo zodpovězením písemného dotazu, které lze pokládat pomocí schránky důvěry ve škole nebo přes email. Dotazy se mohou týkat také duševního zdraví, problémů v rodině, problémů s učením, volby povolání apod.
  • Poskytnout pomoc třídním kolektivům, chtějí-li zlepšit atmosféru ve třídě, zvláště s ohledem na možnou šikanu, komunikační potíže s dalšími lidmi ve škole, vztahy apod.

A kromě toho

• Podpořit dobrou atmosféru ve škole.
  • Spolupracovat s výchovnou poradkyní, školní metodičkou prevence, dalšími pedagogy a vedením školy na mapování situace jednotlivých žáků a tříd se zaměřením na podporu žáků se speciálními vzdělávacími požadavky a žáků mimořádně nadaných.

Psychologické poradenství zajišťuje Matouš Jarolímek.

Konzultační hodiny: středa

Dotaz do schránky důvěry lze napsat elektronicky (email: matous.jarolimek@zs-lustenice.cz) nebo v papírové formě do schránky v přízemí školy (vedle učebny fyziky).

Podrobnější informace pro rodiče zde.